
jaliści podkreślają fakt, że Facebook, Instagram, Twitter, Snap to dziś najpopularniejsze portale społecznościowe i są one kluczowe do odpowiedniego poruszania się w tematyce internetu. Co jednak z pozycjonowaniem stron? Istniało one lata przed social media, a jedyną formą społeczności były kiedyś po prostu fora dyskusyjne. Naszym zdaniem nie ma sensu wybór na zasadzie pozycjonowanie stron albo social media. Dziś, kiedy konkurencja jest ogromna, warto inwestować w oba te rodzaje marketingu internetowego i wybrać i seo i social media.
Google – Raport dotyczący spamu. W związku
W wyszukiwarkach stworzono specjalne strony, na których można zgłaszać witryny, które stosują nieetyczne metody pozycjonowania, np. Google – Raport dotyczący spamu.
W związku z ogromnym zainteresowaniem pozycją danej strony w wyszukiwarce zaczęto stosować różnorodne metody pozycjonowania m.in. takie, których nie akceptują twórcy wyszukiwarek lub nie są zgodne z zaleceniami dla tworzących strony, gdyż „zaśmiecają” wyniki wyszukiwania. Te metody zaczęto nazywać nieetycznymi. Są to na przykład:
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych
Cytat z Wikipedii, hasło: Linkowanie
Utworzenie linka do strony internetowej mówi wyszukiwarce, że linkowana strona internetowa jest warta polecenia. To jak głosowanie w wyborach tylko od dłuższego czasu nie ilość linków, a ich jakość ma decydujące znaczenie.
Linki można podzielić ze względu na ich umiejscowienie:
Oraz ze względu na ich jakość:
Od kilku lat osoby odpowiedzialne za działania seo zdecydowanie zalecają naturalne pozyskiwanie linków, bo nie tylko potrafią one poprawić pozycję naszej strony w wyszukiwarce, ale zwiększają ruch i pozytywnie wpływają na wizerunek marki. W tym miejscu bardzo często pozycjonowanie łączy się z content marketingiem.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linkowanie